Rozpoczął się wielki finał akcji crowdfundigowej pierwszego w Polsce chóru LGBT+ i przyjaciół. W jego ramach, wspólnie z Allegro, została zrealizowana aukcja charytatywna, na której można nabyć przedmioty wykonane przez chórzystów. 18 kwietnia w Warszawie, odbędzie się też koncert z udziałem muzycznych gwiazd LGBT.

Chór Voces Gaudii, pierwszy w Polsce chór LGBT+ i przyjaciół, będzie miał zaszczyt, jako jeden z dwóch polskich zespołów, reprezentować nasz kraj na największym festiwalu tęczowych chórów w Europie.

Festiwal Various Voices odbędzie się w tym roku po raz 14. w dniach 9-13 maja. W Monachium zaprezentuje się ponad 100 chórów z całej Europy liczących ok. 3500 śpiewaków

– Various Voices to dla nas nie tylko możliwość reprezentowania polskiej społeczności LGBT+ za granicą. To także okazja do wymiany doświadczeń i opowiedzenia o tym jak wygląda sytuacja osób LGBT+ w Polsce. Bardzo chcemy wystąpić w Monachium. Jedyne co nadal stoi na naszej drodze to finanse – mówi Misza Czerniak, dyrektor artystyczny i założyciel chóru Voces Gaudii.

W lutym ruszyła akcja crowdfundingowa na portalu zrzutka.pl. W jej czasie udało się zebrać ponad 8000 zł, które przeznaczone zostaną na wynajem transportu oraz stypendia dla najbardziej potrzebujących chórzystów. Koszt całego wyjazdu to jednak aż 15 000 zł.

Aukcja Voces Gaudii

Dlatego też w ramach wielkiego finału akcji, Voces Gaudii uruchomiło specjalną licytację na Charytatywni.Allegro, na której można wylicytować przedmioty wykonane przez chórzystów (plecak, statuetki, maskotki, tęczowy dyskobol, obrazy), lekcje dyrygowania, konsultacje psychologiczne, audyt social media, poprawę CV i przygotowane do rozmowy o pracę, a nawet sesję tarota.

– Chcemy wymienić się marzeniami z naszymi fanami. W zamian za to, że pomogą nam pojechać do Monachium w pełnym składzie, chcemy zaoferować im spełnienie ich życzeń – szczęścia w miłości, powodzenia w biznesie, dobrej zabawy a nawet zdobycia wymarzonej pracy – tłumaczy Adrian Krzywicki, jeden z organizatorów aukcji.

Wszystkie aukcję znajdują się TUTAJ.

Koncert w Toro

Także, już na sam wielki finał, crowdfundingu przewidziany został specjalny koncert „VOCES OF POLAND”. 18 kwietnia w warszawskim klubie Toro, chór wystąpi razem ze swoimi przyjaciółmi – znanymi wokalistami i performerami, działającymi na rzecz środowiska LGBT+. Wśród zaproszonych gwiazd są: Patrycja Malinowska, Filip Rychcik, Wiktor Korszla, Ludwina 'Lufa’ Pol, a także wielu innych. Koncert rozpocznie się o godz. 21.00. Bilety po 10 zł dostępne przy wejściu do klubu.

Po koncercie przewidziane zostało też after party w formie karaoke, na którym będzie można bawić się z chórzystami i zaproszonymi gośćmi oraz za dorzucenie cegiełki do zbiórki wspólnie zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę.