Ruszamy z nowym sezonem i ogłaszamy nabór do naszego zespołu! Tak! Rekrutujemy nowe osoby członkowskie Voces Gaudii! Może jesteś nią właśnie Ty?

Kogo szukamy?

  • osób kochających śpiewać, z pasją do muzyki i działania, zaangażowanych
  • amatorów i profesjonalistów – nie musisz czytać z nut ani mieć doświadczenia w innych chórach (mile widziane)
  • osób chcących przyczyniać się do rozwoju chóru, wspierania społeczności LGBTQ oraz szerzenia tolerancji i akceptacji w naszym społeczeństwie

Jak dołączyć do chóru w trzech prostych krokach?

  1. przygotuj ulubioną piosenkę, którą możesz zaśpiewać a capella (dowolną);
  2. napisz do nas: sing@voces.pl i umów się na przesłuchanie;
  3. przyjdź w wyznaczonym terminie, baw się dobrze i daj z siebie wszystko!

Na pewno pójdzie Ci świetnie! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszym chórze i naszych działaniach przejdź do sekcji kalendarium. Poniżej znajdziesz też wszystkie odpowiedzi, których szukasz.

 

FAQ, czyli wszystko co jeszcze musisz wiedzieć

 

Czy muszę mieć wykształcenie muzyczne żeby śpiewać w chórze?

Nie, w naszym chórze śpiewają zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, więc nie jest to warunek.

Czy muszę umieć czytać z nut?

Podobnie jak w punkcie pierwszym – wszyscy razem uczymy się czytać z nut i poznajemy terminologię muzyczną.

Czy muszę mieć doświadczenie w śpiewaniu w innych chórach?

Nie musisz, wystarczy nam, że masz zapał do pracy i nauki oraz kochasz śpiewać!

Czy uczestnictwo w chórze wiąże się z jakimiś kosztami

Na każdej próbie prowadzimy zbiórkę wśród chórzystów (kwota zależy od Ciebie) na pokrycie kosztów organizacyjnych. Dodatkowo niektóre nasze projekty czasami wiążą się z zakupem elementów strojów, sprzętu, wynajęciem studia do nagrań itd. Kilka razy w roku występujemy poza Warszawą. Nie mamy jeszcze sponsorów, dlatego wszystkie te wydatki musimy pokrywać sami. Ale nie martw się, jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego w tym zakresie, to pomożemy – jesteśmy społecznością i najbardziej liczy się dla nas wspólnota.

Czy jeśli jestem członkiem chóru muszę być osobą LGBT+?

Oczywiście, że nie. Na przesłuchaniach nie weryfikujemy Twojej orientacji, ale wymagamy akceptacji i szacunku dla innych członków zespołu. Już teraz śpiewają z nami osoby hetero

Czy muszę dokonać coming outu jeśli wstąpię do chóru?

Nikt nie będzie Cię zmuszał do dokonania coming outu, ale weź pod uwagę, że jako chór jesteśmy mocno widoczni w mediach, telewizji, radiu, mediach społecznościowych etc. Jest o nas głośno!

A co jeśli mi się nie spodoba?

Nie martw się, to oczywiste, że musimy się wzajemnie poznać! Na początek czeka Cię okres próbny, po którym zadecydujesz czy chcesz przynależeć do naszego chóru.

Czy są jakieś granice wiekowe w chórze?

Musisz mieć ukończone 18 lat (wszyscy jesteśmy pełnoletni), ale górnej granicy nie ma.

Nie wiem, jaki mam rodzaj głosu, w którym głosie mogę śpiewać?

Jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia z innymi chórami i wiesz w jakim głosie możesz śpiewać, będzie to miało dla nas znaczenie. Ostatecznie jednak o przydzieleniu do konkretnego głosu decyduje dyrygent chóru na podstawie barwy i skali Twojego głosu. Twój głos mógł się zmienić/rozwinąć, a może właśnie w naszym chórze odkryjesz, że jesteś cross-śpiewakiem? Możliwe są również zmiany i przesunięcia między głosami, już po przyjęciu do chóru, ponieważ zależy nam na tym, żebyś czuł/a się komfortowo śpiewając z nami.

Kim jest cross śpiewak?

Cross śpiewak to osoba śpiewająca w głosie tradycyjnie przypisywanym do płci przeciwnej. Jednym słowem łamiemy stereotypy

Jak wygląda przesłuchanie?

Podczas przesłuchania zostaniesz poproszona/y o zaśpiewanie a cappella dowolnej, wybranej przez siebie piosenki. Dodatkowo dyrygent poprosi Cię o powtórzenie kilku ćwiczeń wokalnych. Przesłuchanie przebiega w miłej i komfortowej atmosferze.