Tenor

Cześć! Nazywam się Grzegorz Miecznikowski. Mam 31 lat. W chórze wspieram działania promocyjnie. Na na co dzień zajmuje się marketingiem, sprzedażą i komunikacją w S Words Agency. Jestem trenerem – szkolę w Polsce i zagranicą a także zajmuje się mentoringiem biznesowym. Pochodzę z Warszawy, a dokładnie z Woli, chociaż całe życie bardziej związany jestem z dzielnicą #Ochota.

Inspirują mnie przede wszystkim historie, także te opowiadane muzyką. Uwielbiam Adele, Ruelle, P!nk, Ed Sheeran, Maroon 5. Nie pogardzę też dobrze wyśpiewanymi opowieściami przez Duffy, Ellie Goulding, Bruno Mars, Demi Lovato, Alicia Keys, Christina Aguilera, Meghan Trainor, Grzegorz Hyży czy Natalia Nykiel. Na moich playlistach znajduje się też klasyka soulu i R’n’B, rocka i popu, utwory musicalowe i te z poważniejszego repertuaru, wykonywane m.in. przez Artura Stefanowicza, Patricia Petibon czy Philippe Jaroussky – Page officielle.

Do Chór Voces Gaudii dołączym nie tylko dlatego, że śpiew jest moją pasją i mają mnie już dość w każdym klubie karaoke, ale także dlatego, a może przede wszystkim, że jest to okazja do połączenia pasji z działaniem na rzecz integracji środowiska #LGBT+, budowaniu otwartości i szerzeniu tolerancji w społeczeństwie.

#Muzyka jest przecież nośnikiem nie tylko emocji, ale także wartości, jak wolność i równość. Chór jest miejscem, które pozwala realizować mi się nie tylko wokalnie, ale także społecznie.

Studiowałem Filologię Ukraińską na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkałem i pracowałem m.in. w Kijowie i Brukseli. Jestem stałym klientem linii lotniczych na trasie Warszawa-Londyn, właścicielem dwóch kotów, geekiem komunikacji, wielbicielem komiksów i filmów o superbohaterach, Ru Paul Drag Race, serialu Glee i ponownie, od pewnego czasu, kawalerem do wzięcia.