Nareszcie możemy Wam zaprezentować nasz pełny teledysk do piosenki „Weźmy ślub”!

Wiecie co mamy wspólnego z takimi krajami jak Białoruś, Bułgaria, Litwa, Węgry, Ukraina, Mołdawia, Serbia, czy Albania? Tak jak i w tych krajach, tak i w polskim ustawodawstwie nie istnieje żadna prawna forma uznania związków jednopłciowych.

Tymczasem lista państw, w których pary homoseksualne mogą cieszyć się równością małżeńską, systematycznie się wydłuża. W Europie już 15 krajów wprowadziło równość małżeńską (w tym w sumie cała Europa Zachodnia), a do tego w 20 kolejnych uznaje się związki partnerskie lub konkubinaty. W ciągu ostatnich kilku lat małżeństwa jednopłciowe uznały na świecie nawet takie kraje jak: Tajwan, Brazylia, Nowa Zelandia, Argentyna, Wyspy Owcze, Kolumbia, Urugwaj, Malta i Luksemburg.

🇦🇺Dwa lata temu zmiana dokonała się w Australii. Aż 80 proc. uprawnionych do udziału w referendum powiedziało „tak” równości małżeńskiej w Australii. Zainspirowani sukcesami Australijczyków, postanowiliśmy przetłumaczyć ich hymn równości małżeńskiej – „Marry Me” – skomponowany przez Lawrence’a McGuire – i głośno zaśpiewać, że my również domagamy się uznania naszej miłości i naszych związków w polskim prawie.

Rodziny stają się coraz bardziej różnorodne i wymykają się tradycyjnym, konserwatywnym wzorcom – wielopokoleniowe i nuklearne, patchworkowe i z jednym rodzicem, tworzone przez ludzi tej samej płci, w związkach formalnych lub nie. Taka jest rzeczywistość i polskie prawo musi się do niej dostosować. Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, a nasza miłość, uczucia i związki nie są gorsze.

Chcecie pomóc wprowadzić związki partnerskie w Polsce? Nic prostszego! Dorzućcie grosz, dwa albo złotówkę na wybraną lokalną lub ogólnopolską organizację LGBT+. W czerwcu przyjdźcie i maszerujcie z nami w Parada Równości. Zostawcie komentarz, lajka lub udostępnijcie nasz teledysk z radosnym przesłaniem i apelem o równość, tak żeby dotarł do jak największej liczby osób. Zmiany nie nadejdą, jeśli nie będziemy się ich domagać!

Nagranie i teledysk do piosenki „Weźmy ślub” powstał dzięki współpracy z Miłość nie wyklucza

—-

Muzyka i słowa: Lawrence McGuire
Tłumaczenie: Gośka Wojtowicz
Aranżacja: Marc Alexander, Kathleen McGuire, Lawrence McGuire, Drew Downing, Misza Czerniak, Mark Kudriashov
Partia fortepianu: Mark Kudriashov
Reżyseria: Agnieszka Olejnik
Operator: Łukasz Starek
Nagranie: Sebastian Kaliński
Montaż: Jakub Wichrowski
Nagrań dokonano w Studio Melange