20 października, w przeddzień wyborów samorządowych, w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert wszystkich polskich chórów LGBT+. Przypomnimy na nim muzycznie dlaczego wolność, równość, poszanowanie praw obywatelskich, równe prawa do miłości oraz tolerancja bez względu na płeć, wiek, tożsamość płciową, narodowość czy wyznanie są najważniejsze i dlaczego trzeba o nich pamiętać, na co dzień, nie tylko w czasie głosowania przy urnie.

Koncert „Kraków-Warszawa Wspólna Sprawa” odbędzie się 20.10.2018 roku o godz. 18.30 w Nowym Świecie Muzyki (ul. Nowy Świat 63) w Warszawie. Mimo, że dawną i aktualną stolicę Polski dzieli wiele (w tym preferencje wyborcze), łączy dużo więcej – Muzyka i zaangażowanie w sprawy #LGBT+ – walka o tolerancję, równość i związki partnerskie.

W czasie koncertu zaśpiewają Krakofonia oraz Chór Voces Gaudii, dwa polskie chóry LGBT+. W ich wykonaniu wybrzmią takie utwory jak Marry Me (hymn równości małżeńskiej z Australii), What About Us (znany protest song P!nk), Moja i Twoja Nadzieja (kultowy utwór polskiego zespołu Hey) czy Seasons of Love z kultowego musicalu Rent. Tego wieczora wybrzmią także inne utwory popowe w aranżacjach chóralnych. Nie zabraknie też utworów klasycznych i ludowych oraz piosenek zaangażowanych społecznie, dotyczących równych praw do miłości dla wszystkich, małżeństw jednopłciowych i tolerancji.

– Nie zamierzamy łamać ciszy wyborczej, ale zamierzamy głośno, muzycznie przypomnieć, że wolność, równość i prawo do miłości należy się każdemu bez względu na wiek, płeć, sytuację społeczną, tożsamość płciową, wyznanie czy narodowość – deklaruje Misza Czerniak, założyciel i dyrygent Chóru Voces Gaudii.

Koncert poprowadzi Julia Maciocha, działaczka LGBT+, feministka, prezeska Parada Równości, ale prywatnie także melomanka. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilet-cegiełka to 10 PLN, ale można wpłacać więcej. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz cele statutowe Stowarzyszenia Voces Gaudii.

– Wsparcie jest niezbędne, abyśmy mogli stanąć na pierwszej linii frontu i razem z innymi polskimi organizacjami równościowymi organizować programy edukacyjne, budować mosty oraz angażować społeczność LGBT+ w działania kulturalne – tłumaczy Adrian Krzywicki, prezes stowarzyszenia Voces Gaudii.

Kraków-Warszawa
Wspólna Sprawa
20.10, godz. 18. 30
Nowy Wspaniały Świat (ul. Nowy Świat 63)
Bilet-cegiełka: 10 zł, liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/722166438124395